Урок-проект

Урок з української літератури в 5 класі.

Тема: Проект класу »Добро починається з тебе».Урок –проект « Добро і зло , краса душі в оповіданні Григора Тютюнника "Дивак".»
Спотикаюсь, а йду, коли світло, а часом і темно,Тріпочу в павутинні липучих суспільних ідей,Від підлоти і зла відбиваюсь не завжди і чемно,Як до сонця, тягнусь до хороших і чесних людей…Я іду по землі.О. МесевряМета: Узагальнити і розширити знання учнів про творчість письменника. Учити помічати прекрасне у творах .
За допомогою художнього слова розкрити красу та багатство довколишнього світу, рідної землі. Формувати навички аргументування власної думки; розвивати комунікативні навички учнів, їх пізнавальну діяльність; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати толерантність, самостійність, безкорисливість.
Виховувати любов до предмета, гордість за свій край, власний народ, почуття патріотизму. Виховувати інтерес до вивчення предмета.
Працювати над розвитком життєвих, комунікативних ,соціальних і творчих компетентностей.
За допомогою художнього слова розкрити красу та багатство довколишнього світу, рідної землі. Формувати навички аргументування власної думки; розвивати комунікативні навички учнів, їх пізнавальну діяльність; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати толерантність, самостійність, безкорисливість.
Тип уроку: комбінований.
Форма проведення: урок-студія-проект.
Методи і прийоми: розповідь учителя, бесіда, робота в групах, рольова гра, інсценізація творів, робота з мультимедійною дошкою ,рефлексія, «Мікрофон» , трансформер, творча робота, релаксація, захист наукових робіт.
Обладнання: мультимедійна дошка ,епіграф до уроку, портрет письменника, ілюстрації до твору , творчі роботи учнів, презентація до уроку, записи слів на мультимедійній дошці, виставка творів письменника, колажі, буклети, збірка власних поезій.
Очікувані результати :Після уроку учні зможуть* зможуть більше знати про письменника;
* відстоювати власні думки , свої твердження і переконання;
* давати власну оцінку прочитаному, оцінювати зміст прочитаного твору, інсценізувати його.
Учні повинні знати:зміст оповідання "Дивак";
головну думку твору;
прислів’я і приказки про добро в житті людини.
Учні повинні вміти:- виразно читати оповідання, інсценувати його;
визначати звичайне і дивне в образі Олеся;
висловлювати власні думки з приводу прочитаного.
.
Ключові поняття : добро, милосердя, зло, порядність, щастя, душа, гармонія, ідеал, краса.
Хід уроку.  

Епіграф (написаний на мультимедійній дошці):"Ідеалом для мене завжди були доброта,самовідданість і милосердя людської душів найрізноманітніших виявах".Григір Тютюнник
Саме тому епіграфом нашого уроку стали рядки із вірша В. Симоненка "Людина":
Ти знаєш, що ти людина?
Ти знаєш про це чи ні?
Усмішка твоя - єдина,
Мука твоя - єдина,
Очі твої - одні.
Написи на мультимедійній дошці(учні читають напам’ять біля дошки)
Живи, добро звершай!
Та нагород за це не вимагай.
Лише в добро і вищу правду віра
Людину відрізняє від мавпи і від звіра.
Хай оживає істина стара:
Людина починається з добра!
(Л. Забашта)
Врятує світ краса -
Завжди так говорили.
Тепер врятує світ лиш доброта,
Бо однієї вже краси занадто мало.
Тож люди на Землі,
Спішіть добро творити,
Щоб нам не згинути у морі зла,
Щоб кожен міг серед краси прожити
У царстві справедливості й добра.
Хід уроку

І. Формування емпатійної здатності роботи на уроці(емоційного настрою).
Актуалізація роботи учнів на уроці.- Починаємо урок. Але спершу гляньте в очі один одному, посміхніться один одному, щоб вам було приємно співпрацювати на уроці, бо від цього залежить результат роботи на уроці.
За допомогою художнього слова розкрити красу та багатство довколишнього світу, рідної землі. Формувати навички аргументування власної думки; розвивати комунікативні навички учнів, їх пізнавальну діяльність; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати толерантність, самостійність, безкорисливість.
Показуємо відеофільм «Краса природи»(Для підняття настрою учнів)
ІІ. Повідомлення теми, мотивація навчальної діяльності.1.Оголошення теми і мети уроку.Уміти}Знати}Очікувані результати}(Учні говорять про те ,що вони повинні знати і уміти на уроці)
2. Вступне слово вчителя- Сьогодні ми починаємо докладніше знайомитись із твором Гр. Тютюнника «Дивак». Минулого уроку ми зрозуміли, що автор зображує світ навколишньої природи таким, яким його бачить маленький хлопчик Олесь, саме тому у творі можна знайти чудернацькі описи ,дивні картини ,незрівнянні порівняння, які зрозумілі тільки дітям. Саме це допоможе нам краще зрозуміти, що саме хотів донести до нас автор.
-Чи вірите ви у казки?-Чи любите ви фантазувати?-Ким ви себе уявляєте?- Яка природа вас оточує?-Чи подобається вона вам?Хлопчик Олесь пізнає природу самотужки — він багато часу проводить у лісі, знайомий з його мешканцями. Він полюбляє куштувати шишки, які сам знаходить у дуплах дерев, їсть мерзлу калину. Не забуває хлопчик і піклуватися про природу — нагрібає чобітками снігу під сосенку, щоб вона не помирала; пробиває лід на річці, щоб звільнити пліточку від щуки.
Про багату уяву хлопчика нам стає зроміло із наступного опису: «І ввижається Олесеві маленька хата під кущем водяної папороті, а в тій хатці — він біля віконця сидить, рибку стереже. Забажав — вийшов. Ніхто тебе не займе. Іди куди заманеться. Ось карасик пливе. Цап його за пірце: «Добридень, дядьку! Як поживаєте?».
Олесь дуже полюбляє казки, особливо про Івасика-телесика. Саме вони впливають на його цікавість, яка спонукає його вивчати світ навколо нього.
( Переглядаємо казку «Івасик-Телесик»)
3. Проблемне запитання.«Ідеалом для мене завжди були доброта, самовідданість і милосердя людської душі в найрізноманітніших виявах". Ці слова Григора Тютюнника, що є епіграфом уроку, допоможуть вам зрозуміти думки і почуття автора, які він хотів втілити у творі "Дивак".
-Як ви це розумієте?
(-На скільки це йому вдалося, обговоримо в кінці уроку).
(Учні були поділені на домашні групи, за інтересами, за завданнями)
Групи учнів
1група -журналісти
2 група -оператори
3група-екологи
4група-актори
5 група-читці
6 група-укладачі
7 група- поети
8 група-художники
9 група- науковці
10 група - музики

4.Перевірка укладених буклетів.Удома учні уклали буклети
*Як краса навколо нас впливає на мене?ІІІ. Опрацювання навчального матеріалу.1.Бесіда з учнями.Легенда про добро в житті людини.Велику кількість оповідань Г. Тютюнника присвячено дітям.
2.Робота з текстом твору.Метод »Плутанина»( Надрукували уривки з тексту розрізали їх і поставили не в тому порядку перед дошкою , а учні допомагають поставити в правильному за змістом порядку)
3.Виразне читання учнів.Читати різними інтонаціями і голосами уривок з оповідання «Дивак»
Стор.241(«Ей,Олесю…»)4. Захист наукових робіт учнями.(Учні захищають роботи, на мультимедійній дошці йде презентація до захисту)
1.
Наукова робота
ПРО ОЛЕСЯ
(за оповіданням Григора Тютюнника «Дивак»)
Нещодавно на уроці української літератури ми прочитали оповідан-_
ня Григора Тютюнника «Дивак». Мені одразу здалося, що з’явився в мене
справжній і щирий друг. Запам’яталась Олесева зовнішність.Він дуже допитливий, усім цікавиться.
Йому подобається робити перші протопти в заметах, заглядати в калюжу. Олесь сприймає природу як живу істоту. Жаль йому і льоду, який ламають хлопці, і пліточки, яка опинилася в зубах у щуки. Хлопчина має творчу уяву,яка допомагає
бачити красу навколо себе.
Олесь добрий, і навіть я б сказала, мудрий. Він не забіяка ,але Олесь — рішучий хлопець. Він уміє відстоювати власну думку і протестує проти вчительки, яка не хоче його зрозуміти і дозволити виконувати інше завдання. Не сприймає він і дідову жорстоку науку: «Тут, на землі, не бити не можна».
Я думаю, що такі, як Олесь, стають справжніми людьми, небайдужи-
ми, чуйними до навколишнього світу. І без таких «диваків» світ став би
жорстоким і холодним. Я рада ,що знайшла такого справжнього друга.
Дякую за увагу!
2.Наукова роботаЗовнішній вигляд Олеся(за оповіданням Григора Тютюнника «Дивак»)Ми звертаємо увагу на образ Олеся, який дійсно поводиться не так, як усі. Словом, дивак. Цікавий опис зовнішності хлопця.
1. Зріст: «малий, головою ледь до клямки дістає».
2. Очі: «чорні, глибокі, як вода в затінку, дивляться широко, немов одразу хочуть збагнути весь світ».
3. Взуття: чобітки.
4. Одяг: «пальтечко в нього товсте», рукавички.
5. Статура: «сам тонкий».
6. Сила: слабосилий, бо «важко нахилятись: дух спирає, під очима набряка».
Ми легко уявляємо маленького сільського хлопчика, худорлявого й слабосилого, допитливого і вдумливого,-наскрізь одна зацікавленість. Тому в нас зароджується інтерес до Олеся, виникає співпереживання до нього .
Дехто з нас хоче бути схожим на нього.
Дякую за увагу!
3.Наукова роботаНайбільші інтереси Олеся(за оповідання Григора Тютюнника »Дивак»)Найбільше Олесь любить малювати. Через те йому й зима до вподоби, бо на снігу зручно малювати всяку всячину. А вміє він це добре робити, бо уважний до всього: помічає зелені чубчики трави крізь порошу, помічає все навколо себе. Допитливість і спостережливість пробуджують його творчу уяву.
Тому й вдалим виявився малюнок дятла, і навпаки — не цікавим був йому той гирунчик. Хлопець дуже малий, щоб виконувати будь-які бажання старших. Тому й вийшов із класу. Можливо,це й недобре. Можна сказати ,що в Олеся природне чуття краси. Розповідаючи про те, як Олесь прагне всьому допомогти ,ми приходимо до висновку про добру вдачу хлопчика, його милосердність,порядність. Але найбільше його вразили дідові слова про жорстокість світу дорослих, де «не бити не можна», бо «не ти, так тебе одрепають, ще й плакать не дадуть».Це його найбільше здивувало і запало в душу.
Однак сон, який приснився вночі хлопчикові, засвідчує, що в душі малого зріють добрі почуття, з якими він увіходить у новий день, у нове життя.Як би нам хотілося мати оцю доброту і милосердя.
Дякую за увагу.
5. Виступи учнів.Екологи (із презентаціями до поезій):1 еколог: (зелений галстук, зелена корона, зелена косинка, зелене плаття, зелена стрічка)Якби потрапив я на форум природничий
Сказав би кожному: часу не трать,
А з юних літ бери собі за звичай
Птахам, звірятам, квітам помагать.
2 еколог:Сказав би я від імені синички,
Що стукає голодна у вікно,
Що треба виставлять
їй годівнички,
Де насипать насіння і зерно.
3 еколог:Сказав би я від імені лелеки,
Що мирно походжає по луках,
Які його чекають небезпеки,
Як ловить жаб в забруднених річках.
4 еколог:Та захистить себе не має змоги
ні птах, ні звір. Хто їх врятує? Хто?
Я вчора їжачка прибрав з дороги,
Щоб не розчавило його авто.
5 еколог:До миру кличуть радіо й газети,
До злагоди у світовій сім'ї,
Бо вже в Червоній книзі і планета
І треба дуже берегти її.
6. Скласти асоціативну схему до слова «дитина»Асоціативна схемаТерплячаРозумнаТерпеливаШанобливаЗацікавленаДобраТалановитаЧуйнаДивна


Дитина (Олесь)7. Слово вчителя про оповідання "Дивак".-Як ви розумієте, чому гусиня взяла Івасика на свої крилята?8. «Щоденник подвійних записів»(Метод "Незакінчене речення")
Уривок із тексту
Коментарі (враження)
Іще любить Олесь малювати на снігу
Молодець! Це і мені подобається!
Олесь підповз ближче, пригледівся й застогнав від подиву: щука!
Як добре ,коли людина помічає красу!
Тут, на землі, не бити не можна.
Ці слова чути образливо, бо я з ними не згодна.
Григір Тютюнник дав назву оповіданню "Дивак", тому що…9. Вікторина «Де мій хвіст?»(хто швидше знайде продовження речення)
(працюють із підручником)Учитель читає речення з тексту, учні мають знайти в тексті його «хвіст» (кінець речення):
1.  «Дивись, хата виходить, з бовдура дим валує, а на тину... (півень горланить, розчепіривши дзьоба ножицями)»
2.  «Десь неподалік чути: цюк-цюк-цюк ... (дятел порається)*
3.  «Олесь хотів дістати її і покуштувать, та ... (передумав — і притулився вухом до стовбура)»
4.  «І ввижається Олесеві маленька хата під кущем водяної папороті, а в тій хатці ... (вій біля віконця сидить, рибку стереже)»
5.  «Діти почали малювати, виводячи кожен своє ... (той жлуктич-ко, інший ринку або макітерку)»
6.  «Відмінники дивилися на свого вчорашнього побратима співчутливо, а ті, хто вчився через пень-колоду... (з радістю чекали на те, що їхнього полку прибуде)»
7.  «Олесь біжить підтюпцем і раптом помічає, що дерева ... (теж біжать, кружляють, ховаються одне за од ного, немов у жмурки грають)»
8.  «Потім шукав осикові трухляки, ховав за пазуху і, нап'явши пальтечко на голову, дивився ... (світять чи не світять?)»
9.  «Олесеві не хотілось пирога, але він зрадів примиренню і, щоб віддарувати товариша ... (хутенько занишпорив по кишенях, дістаючи звідти духмяні верчики хмелю, сухе листя різного карбування, плетене з прядива та волов'ячої шерсті ремезяче гніздо, схоже на башличок)»
10.  «Коли набирали солому, дід... (часто сповзав із скирти, нанизував солому на ріжняки і гуцав так, що аж ліса скрипіла)»
11.  «Закортіло швидше туди, в село, де сніг ... (плете навколо електричних ліхтарів густі рожеві сіті, й привітно світяться вікна в хатках)»
12.  «А вночі крізь сон благав матір розповісти казку про ... (Івасика-Телесика, злякано зойкав, коли відьма гризла дуба, і радо сміявся, коли гусиня взяла Івасика на свої крилята)»(На мультимедійній дошці витягаємо правильні відповіді,якщо правильні,то залишаються,а якщо ні,то зникають)









10. Інсценування уривку із тексту.(Учні готуються заздалегідь)Дід: Сідай, внуче, по солому поїдемо.. Ну що сьогодні получив п'ятірку?
Онук: Ні. Тільки вчора. Діду, а чому про мене кажуть - дивак?
Дід: Невстріливий значить. Дивний. А хто це таке говорить?
Онук: Дядьки на вигоні.
Дід: Ех, фармазони. Ти їх не слухай. Воно, звичайно, правильно. Завзяття в тебе обмаль. Все чогось у землі порпаєшся, а треба - в людях. Та отак побіля них, отак... Того ліктем, того почотом. Гульк - уперед вийшов. Ну, от і приїхали. Давай побільше наберемо соломи.
Онук: Навіщо стільки беремо?
Дід: Як навіщо? Це ж собі, а не тещі. Ти знаєш, що таке теща? Хе-хе! Ні?? Підростеш - узнаєш. Клята баба.
Онук: А якщо коням важко буде?
Дід: Нічого. Зате нам легко буде. Натопив - і вилежуйся на печі. Но! (замахується на коня батогом).
Онук: Не бий! Бачиш важко.
Дід: Ось послухай, дурнику, що я тобі скажу. Слухай і на вус мотай. Тут на землі не бити не можна. Тут не ти, так тебе одрепають, ще й плакати не дадуть. Пойняв?
Онук: (мовчки відвертається від діда).
Дід: Ото ж я й кажу. Дивак... Затопчуть тебе... Бо ти ж як деревце в пагоні. Замерз, онучку? Пішли додому погріємось.
11. Укладання діалогів.Учитель поділяє учнів на групи та пропонує теми діалогів (обсяг — близько 10 реплік):
- Сварка Олеся і Федька. стор.241.- Бесіда діда та онука.- На уроці малювання. стор.242.- Розмова за вечерею.12. Рубрика «Поміркуй. Обґрунтуй».* Чому багато хто з героїв твору не розуміють поведінку, вчинки дивака?
* Чи можна Олеся вважати особистістю?
* Чи можна словами епіграфа нашого уроку охарактеризувати Олеся? Обґрунтуйте.
13. Стислий переказ оповідання «Дивак».Робота над змістом твору.- Хто є головним героєм оповідання Гр. Тютюнника «Дивак»?
- З кого автор писав образ Олеся?
- Як називається такий твір?
- Що означає фразеологізм «біла ворона»?
- Чому так називали хлопчика?
- Де Олесеві краще: серед людей чи природи? Довести цитатами з тексту.
- Олесеві шкода ламати лід, та все-таки він зробив це. Чому? Як таке трапилось? (зачитати з тексту).
- Охарактеризуйте Олеся.
ВедучийА тепер до вашої уваги репортаж, який записали наші журналісти.
(Рольова гра).РепортажПрослуховування заздалегідь записаного інтерв'ю.(Відео)Журналіст:Представтесь, будь ласка, і дайте відповідь на таке запитання: що найважливіше в стосунках людини з природою та з іншими людьми?
Учениця 5-А класуМене звуть Гринь Дар’я, я навчаюся в 5-А класі Ліцея інформаційних технологій. Найважливішим у стосунках людини і природи я вважаю любов, оскільки розвиток промисловості часто шкодить природі, а вона наша годувальниця і її треба любити й берегти для майбутніх поколінь.
Що стосується стосунків між людьми, то я вважаю, що найголовнішим є повага і взаєморозуміння один одного, тому що люди, які поважають тебе, ніколи тебе не зрадять, не зроблять боляче.
Учитель біологіїМене звуть Ірина Костянтинівна, я працюю вчителем біології, і тому мені дуже близька ця тема. Людина ніколи не повинна забувати, що природа - це живий організм і, знищуючи щось одне, людство порушує всю систему, а саме від неї залежить повноцінність існування всього живого на Землі. Роблячи шкоду природі, людство рано чи пізно відчуває наслідки на собі. Тому з природою треба жити в гармонії. А той, хто живе в гармонії з природою ,ніколи не зашкодить і людині. Треба спочатку змінити щось у собі,- тоді і навколо все зміниться.
Учитель української мови і літературиМене звуть Лідія Степанівна. Я працюю вчителем української мови. Дуже люблю природу і не розумію, як можна бездумно нищити її багатства, адже вона так щедро наділяє нас всілякими дарами і не вимагає нічого взамін. Тільки байдужі, черстві люди можуть не помічати і не розуміти краси природи. Тому я вважаю, найголовнішим уміти побачити цю красу і зберегти її для майбутніх поколінь.
У стосунках з людьми часто доводиться зустрічатися з байдужістю, пихатістю, зневагою і елементарною невихованістю, тому хочеться закликати всіх людей, щоб вони поступали за таким золоти правилом:
"Не роби іншому того, чого б не хотів, щоб зробили тобі". Якби всі дотримувалися цього правила в стосунках один з одним, то жити на Землі було б одним задоволенням. Отже, найголовніше правило для людей –це бути в гармонії з самим собою, жити так ,щоб не боліла душа.
ВедучийОтож, Григір Тютюнник, ще понад три десятиліття тому в своєму творі "Дивак" висловив свої погляди на ставлення людини до природи та один до одного. І ці думки близькі і нам, сучасному поколінню, виживання якого залежить від того, чи зможемо ми цінувати неповторність природи і людини. Сучасних письменників також хвилює ця вічна тема, і тому я надаю слово поетам, які присутні в нашій студії.
Поети (читають власні вірші).Нас, сучасних молодих поетів, дуже схвилювало оповідання Г. Тютюнника "Дивак", а також ті проблеми, які він піднімає у своєму творі. Ми склали збірочку віршів на тему: "Людина і природа".
ВедучийЯ дякую нашим поетам-початківцям за прекрасні вірші. Не байдужими до цієї теми виявилися і художники. Наша студія прикрашена їх роботами на тему: "Людина і природа". Надаємо їм слово.
Художники(рольова гра):Краса природи не залишає байдужим нікого. Ми, молоді художники нашої школи, виражаємо свою любов до природи на малюнках за допомогою фарб і кольорів. Так, наприклад, на цих малюнках ми зобразили красу зимового лісу, підводний світ та маленьких жителів лісу: білочок, пташок та інших Також ми намалювали ілюстрацію до оповідання "Дивак", на якій відтворили подорож дідуся з онуком за соломою. Своїми малюнками ми закликаємо любити і берегти природу.
ВедучийДякуємо нашим художникам-початківцям.
Отже, Григір Тютюнник, у своїх творах утверджував гуманістичні ідеали, любов до природи і повагу до людини ,один до одного. Кожна людина неповторна і кожна заслуговує на повагу. Ці моральні якості вічні, і вони ніколи не старіють. Тому твори Г. Тютюнника актуальні будуть завжди.
Шановні телеглядачі, у завершенні нашої телепередачі я б хотів запропонувати вам телевікторину за творчістю Г. Тютюнника.
14. Літературна гра «Хто це?»Олесь – це… (головний герой оповідання);
Матильда Петрівна – це… (вчителька);
Наталка – це… (мати Олеся);
Федько Тойкало – це… (однокласник Олеся);
Івасик –Телесик  – це …(герой народної казки);
Прокіп – це …(дід Олеся).
15.Скласти колаж про добрі вчинки учнів класу.( Колаж на I парті класу, готувався заздалегідь)16.Бесіда з учнями.Прийом »Зайняти позицію»-Чи хотів би ти потоваришуватись із Олесем?
-Не хотів би дружити з Олесем…
-Мені байдуже…
17.Рольова гра.Метод »Трансформер»*Уявіть, що ви зустрілися з Олесем, то про що б ви запитали його, а що б йому відповіли.Маска на обличчі –на учнях
18. Сплести вінок з поезій (підібрати вірші на задану тему).19. Гра «Спілкування»Візьміться за руки, створивши коло (сидячи). Подивіться один на одного і посміхніться. Відчуйте тепло долонь свого сусіда і намагайтеся передати по колу тепло свої рук.
20. Рубрика «Поміркуй. Обґрунтуй».Закінчення до оповідання.-Чому багато хто з героїв твору не розуміють поведінку, вчинки дивака?
-Чи можна Олеся вважати особистістю?
-Чи можна словами епіграфа нашого уроку охарактеризувати Олеся? Обґрунтуйте.
Учитель. Молодці, я вірю в те, що вам допоміг цей урок в духовному очищенні. А отже, світ завдяки вам стане добрішим. Душа духовно досконалої людини чиста, світла. Недобрий вчинок нікуди не дівається, а лишається на нашій душі, справляє на неї негативний вплив. Як каже прислів’я: «Стоїть, як гріх над душею». А можна ж уникнути цього. Давня мудрість вчить: «Не роби того іншому, чого не хочеш, щоб тобі робили». Тоді й на душі буде легко і світло.
Не ждіть від цього слави,
Не ждіть багатства, знань та похвали — робіть добро.
Непоказно, буденно.
Це принесе найвищу з нагород —
Ні з чим непорівнянне почуття,
Що ти живеш не марно на цім світі.
(В. Крищенко)
ІV. Підсумок уроку.Рефлексія.- Що вам сподобалось на уроці, а що – ні?
- Що нового дізналися з оповідання ?
- Що б ви порадили Олесеві?
V. Оцінювання знань учнів.Аргументація оцінок.
VІ. Домашнє завдання.Написати твір-роздум «Чи потрібні у світі диваки?» або написати лист до головного героя.
Оцінювання вчителем роботи учнів під час уроку.
Самооцінка уроку учнями за допомогою смайликів, які лежать на учнівських партах.
(Учні піднімають вгору той смайлик, який за їх думкою, відповідає проведенню урока).Так, урок сподобався.Не все сподобалося.
Заключне слово вчителя. (Звучить музика)- Дорогі друзі, сьогодні ми розглядали дуже важливу тему, тому закінчити урок хочу побажанням. Щоб ваші серця накопичували тільки красу, бо це і є добро. Погляньте навколо себе:є заради чого жити, творити добро. Життя прекрасне .
Хай сіє зерна скрізь метка рука, І в океан добра тече ріка, І не зросте із нього ковила… Лиш так змагаймо океани зла… 
(Якщо залишається час, то робимо підсумки анкетування,яке зробили вдома)Анкетування в кінці уроку:«Якби я був добрим ангелом світу».


Немає коментарів:

Дописати коментар

Sway Іван Котляревський Тести

Відео Тарас Шевченко - художник

Видео Донбасс-мой родной край

Відео Ліна Костенко

Відео Вивчення іменника на уроці

Відео "Наталка Полтавка"

Іван Франко Презентація

Sway Презентація Ліна Костенко

Sway Володимир Сосюра

Web 2.0 Sway Презентація Казка-феєрія

Web 2.0 Sway Презентация Азбука вежливости

Sway Презентація Михайло Коцюбинський

Інтерактивна вправа Письменники і їхні твори

Інтерактивна вправа Відміни іменників

Web 2.0 Інтерактивна вправа Українська мова

WEB 2.0 learningapps.org Інтерактивна вправа Українська мова

Інтерактивна вправа Пантелеймон Куліш "Орися" 7 клас Гра "Так.Ні."

Web 2.0 Інтерактивна вправа Українська мова

Інтерактивна вправа Автор і його твори

Інтерактивна вправа Види дієслів

Інтерактивна вправа Наголос у словах

Wakelet Візуальні закладки Григорій Сковорода

Wakelet Закладки Іван Франко

Wakelet Візуальні закладки Ліна Костенко

Studystack.com Цілі Тарас Шевченко

Web 2.0 Сайт Studystack Українська література Відповідність письменника і його псевдоніма

Web 2.0 Сайт Wordwall Українська мова Відмііни іменників

StudyStack Флеш-карти Ліна Костенко

Studystack Українська література Кросворд 6 клас

StudyStack Флеш-карти Українська мова Звуки і букви

Web 2.0 Сайт Studystack Українська література Флеш-карта Письменники і їхні твори

Web 2.0 Сайт Studystack Українська література Відповідність письменника і його творів